Kontakt z naszym biurem:

58 / 305 50 92

Oferta
Rejsy
Wycieczki
Wyjazdy szkolne
Narty
Pielgrzymki
Incoming
Rejsy pogoria
Wynajem autokarów

Program wyjazdu:

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i przewodnikiem. Przejazd do Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Plazu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kiościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki z Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upały na skałę zmieniając na mlecznobialy kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2 Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się neisamowita panorama Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Zobaczymy także Cmentarz Żydowski na zachodnim zboczu Góry Oliwnej. Tradycja żydowska mówi, że właśnie tutaj rozpocznie się zmartwychwstanie ludzi w dniu Sądu Ostatecznego, a Mesjasz wprowadzi zmartwychwstałych przez pobliską Złotą Bramę na Wzgórze Świątynne. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii. Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny - Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące tu drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Według legendy wyrosną ponownie w dniu Sądu Ostatecznego. Wejście bramą Lwów na obszar Starego Miasta. "Via Dolorosa" to ciąg wąskich uliczek i umieszczoncyh przy nicj XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Od Twierdzy Antonia (tu Jezus usłyszał wyrok) do Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1450 kroków (ok. 1200 m). Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłaych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice i ołtarze, i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w niej to zabudowany pagórek, na którym wedle tradycji ukrzyżowano Jezusa (po hebrajsku zwany Golgota, po łacinie Kalwaria) oraz Jego grobowiec. Przejście na Górę Syjon. Zobaczymy kościół Zaśnięcia NMP. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Powrót do Betlejem, kolacja, nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna Jerozolima nocą - 25 USD.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Wcześnie rano przejazd do Jerozolimy. Wejście na Wzgórze Świątynne, gdzie zobaczymy Meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale (wejście na Wzgórze Świątynne uzależnione jest od sytuacji bezpieczenstwa, meczety oglądamy tylko z zewnątrz). Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Przejazd do Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Widok na Górę Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Przejazd przez Qumran, to miejsce odnalzienia zwojów znad Morza Martwego napisanych przez Esseńczyków. Z drogi zobaczymy groty, w których odnaleziono manuskrypty napisane przez Eseńczyków. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nda Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu- tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418 m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejszą formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek- najsłynniejszego kąpieliska przysłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Dla chętnych wycieczka fakultatywna na Masadę - 65 USD. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej. Cezarea jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu. Następnie udamy się do Hajfy, zobaczymy m.in. Ogrody Bahaitów. W przepięknych Perskich Ogrodach wznosi się jedna z największych atrakcji Hajfy, przykryte złotą kopułą mauzoleum twórcy bahaizmu. Przejazd do Akki, starożytnego miasta portowego, czas wolny na lunch i spacer po mieście. Przejazd do Nazaretu. Zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie. Wnętrze świątyni zdobi cykl malowideł o tematyce maryjnej. Można tu zobaczyć Matkę Boską o skośnych oczach, w turbanie i afrykańskim stroju w krzykliwych kolorach. W tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Marii radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Przejście do kościoła św. Józefa, który został wzniesiony w miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamienienia wody w wino na weselu ubogiej rodziny. W miejscu tym wybudowano Kościół Franciszkanów. W środku można zobaczyć stare stągwie, a także fragment śriedniowiecznej mozaiki podłogowej. Przejazd do Tyberiady, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca w którym Jezus dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Współczesny kościół Rozmnożenia zbudowano na miejscu bizantyjskiej świątyni, w której zachowała się kolorowa mozaika podłogowa. Obok gdzie zmartwychwstały Jezus ukazał się po raz trzeci apostołom znajduje się kościół Prymatu św. PIotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw, miejsca gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Na zboczu wzgórza wznosi się ośmioboczne sanktuarium. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa, gdzie według Ewangelii wygłosił On więcej kazań i uczynił więcej cudów niż gdziekolwiek indziej. Tutaj znajdują się pozostałości po synagodze z II w. n.e. prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim, repliką lodzi z czasu Jezusa. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie w hotelu. Dzień wolny przeznaczony na zakupy, indywidualne zwiedzanie. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do Tel Awiwu -45 USD.

Dzień 7 Śniadanie w hotelu. Wolne przedpołudnie. Wykwaterowanie. Przejazd do Yad Vashem, Muzeum Historii Holocaustu, niezwykłego pomnika, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo-paszportowa, wylot. Zakończenie imprezy.

MOZAIKA IZRAELA
OBJAZD SAMOLOTEM
od 1989 ZŁ/OS.

7 DNI
(Termin do uzgodnienia)

Opis:

TEL AWIW-BETLEJEM-JEROZOLIMA-JERYCHO-MORZE MARTWE-HAJFA-NAZARETH-KANA GALILEJSKA-TYBERIADA

Świadczenia w cenie:

 • bilet lotniczy gdańsk/Warszawa/Poznań - Tel Awiw - Poznań/Warszawa/Gdańsk
 • opłaty lotniskowe
 • transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania
 • zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów przy lotach z Warszawy i 6 przy pozostałych lotniskach) w pokojach dwu- i trzyosobowych, hotele klasy turystycznej-zgodnie z programem wycieczki
 • wyżywienie 2 posiłki dziennie
 • opieka polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania
 • ubezpieczenie kosztó leczenia, NNW, bagaż
 • system tour guide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców (razem 185 USD)
 • wydatków własnych
 • posiłków niewymienionych w programie
 • składka na TFG - 13 zł/os (obowiązkowa)

UWAGI

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Gwarancja bezpośrednich lotów. Zakwaterowanie w Tyberiadzie oraz w Betlejem w hotelach klasy turystycznej. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Zniżka dla dziecka 2-12 lat zakwaterowanego z dwiema osobami dorosłymi - 300 zł. Dopłata do pokoju 1-osobowego 530 PLN. Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,8. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% wartości imprezy. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 os. Wycieczki fakultatywne realizowane są przy minimum 20 uczestnikach.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE

Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 1000 000 EURO, NNW 4000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO,

Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 100 000 EURO, NNW 4000 EURO, BAGAŻ 400 EURO

Pobierz folder PDF

Zobacz również

od 410,- ZŁ

3 DNI
WROCŁAW I OKOLICE
autokarem
Wrocław - Zamek Książ - Złoty Stok - Panorama Racławicka...
Więcej
OD 10.450,-

12 DNI
SYBERIA
objazd, samolotem, kolej, autokar, 1 miejsce
Irkuck-wyspa Olchon-Półwysep Chaboj-Ułan-Ude-Trabagataju-Krasnojarsk-Moskwa...
Więcej
od 2100,- ZŁ

5 DNI
PARYŻ
samolotem
...
Więcej