O FUNDACJI

proj1_1280

O nas

Od 2014 roku Fundacja Adaptacja zajmuje się prowadzeniem świetlicy dla osób starszych, niepełnosprawnych, wymagających nieustannej opieki cierpiących z powodu powikłań chorób wieku podeszłego tj. demencja, otępienie, schizofrenia oraz Alzheimer. Zajmujemy się szeroko pojętą terapią, profilaktyką oraz wspomaganiem seniorów oraz niepełnosprawnych. Cieszymy się ogromnym zaufaniem podopiecznych i ich rodzin. Jesteśmy wsparciem dla rodzin, które niekiedy zostają same z problemem choroby. Pod naszą egidą działa także Klub Seniora. Ideą Klubu jest aktywizacja osób starszych i umożliwienie im rozwoju osobistego. W ramach zajęć spotykają się oni ze specjalistami różnych dziedzin i aktywnie uczestniczą w wykładach. W ramach prowadzonego również Klubu Międzypokoleniowego prowadzimy spotkania z animatorami dla dzieci, gimnastykę dla rodziców, zumbę i rytmikę dla dzieci oraz organizujemy teatrzyki dla najmłodszych.

MISJA

 • Działalność na rzecz niepełnosprawnych
 • Działalność na rzecz chorych i samotnych
 • Prowadzenia działalności na rzecz rozwoju, ochrony i promocji zdrowia oraz promowanie zdrowego stylu życia
 • Promowanie twórczego rozwoju osobowościowego
 • działalność charytatywna
 • prowadzenie działalności społecznie użytecznej
 • promocja i organizacja wolontariatu
 • działalność wspomagająca technicznie, szkoleniowo i informacyjnie organizacje pozarządowe i podmioty publiczne
 • prowadzenie działalności na rzecz upowszechniania i rozwoju kultury fizycznej i sportu
 • organizowanie koncertów i festynów
 • wszechstronna pomoc świadczona na rzecz osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym i wykluczonych społecznie, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, w tym dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, dysfunkcyjnych oraz środowisk społecznie zaniedbanych, a także osób zagrożonych uzależnieniem, uzależnionych, wykorzystywanych i nieprzystosowanych społecznie
 • pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób

ZESPÓŁ

Kordian Kulaszewicz

Prezez

570 045 955


Prezes, współzałożyciel i fundator Fundacji, członek Gdyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz sekretarz Społecznej Rady ds. zdrowia i niepełnosprawnych oraz Radny Dzielnicy Chylonia. Z wykształcenia specjalista ds. HR. Podejmuje liczne działania na rzecz miasta, nakierowane głównie na środowisko osób starszych, niepełnosprawnych oraz młodzieży. W wolnym czasie jeździ na rowerze i pływa.
 

Mateusz Tomala

Wiceprezes


Wiceprezes Fundacji, absolwent kierunku fizjoterapia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, technik masażysta, terapeuta zajęciowy. Prowadzi zajęcia gimnastyki ogólnousprawniającej i leczniczej, organizuje zajęcia z aqua aerobiku oraz Nordic Walking. Zajmuje się również programowaniem i realizowaniem indywidualnej rehabilitacji seniorów. Wychowawca oraz opiekun Fundacji. Zawodowo interesuje się aktywnością fizycznej seniorów, jej wpływem na życie i funkcjonowanie osób starczych. Jego pasją są podróże.
 

Marta Albecka

Opiekun medyczny


Absolwentka kierunku opiekun medyczny oraz terapeuta zajęciowy Policealnej Szkoły Medycznej w Gdyni i Wejherowie. Jej pasją są podróże i sport, w wolnych chwilach gra w siatkówkę. Opiekun osób starszych.
 

Anika Osmólska

Nauczyciel Angielskiego


Absolwentka amerykanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. W Fundacji uczy języka angielskiego. Jej hobby to pieczenie ciast oraz seriale amerykańskie i brytyjskie. Uwielbia także podróżować i poznawać nowe miejsca.
 

Arkadiusz Tafelski

Pracownik biura


 

Małgorzata Zmysłowska

Psycholog

570 045 955


Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Certyfikowany Trener. Ukończyła roczne studium w zakresie Psychologii i Socjologii Organizacji. Certyfikowany Trener Biznesu oraz Metodyk Zdalnego Nauczania. Certyfikowany Doradca Zawodowy. Autorka książki ,,W drodze do samoświadomości’’, która ukaże się jesienią 2019 roku. Trenerka z 12 letnim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie prowadzenia szkoleń oraz warsztatów, konsultantka, pasjonatka podróży do wnętrza siebie i kreatywnego podchodzenia do rzeczywistości.
 

Agnieszka Białek

Psycholog - Opiekun


 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij