tel: +48 507 660 678


plakat_final.png

Fundacja Adaptacja M&K w ramach realizacji konkursu „Od drzwi do drzwi” zaprasza do skorzystania z usług transportowych organizowanych specjalnie z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach Gdyni.

 

Zasady świadczenia usług w ramach realizacji zadania publicznego – program pilotażowy „Od drzwi do drzwi:

 

  1. Usługa transportu osób niepełnosprawnych dostępna na terenie administracyjnym Miasta Gdynia.

  2. Aby skorzystać z usługi transportowej niezbędny jest wcześniejszy kontakt z dyspozytorem i umówienie godziny przejazdu (nr tel. 883 773 999).

  3. Pierwszeństwo w rezerwacji terminu i godziny przejazdu posiada osoba, która jako pierwsza zarezerwowała termin, kolejni chętni umawiani będą w kolejnym wolnym terminie.

  4. Dyspozytor w trakcie rozmowy telefonicznej z osobą chcącą skorzystać z usług transportowych zobowiązany jest do pozyskania informacji o stopniu niepełnosprawności i możliwościach lokomocyjnych osoby zamawiającej przejazd.

  5. Do korzystania z usługi niezbędne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność, z oznaczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności, osób mających problem z poruszaniem się oraz zameldowane w Gdyni.

  6. Usługa transportu dla osób niepełnosprawnych świadczona będzie we wszystkie dni tygodnia w godzinach między 6.00, a 22.00, w tych samych godzinach dostępna będzie także infolinia.

  7. Koszt usługi niezależnie od odległości i czasu trwania transportu wynosi 12 zł, do bezpłatnego przejazdu z osobą niepełnosprawną upoważniony jest jeden opiekun.

  8. Godzina postoju na życzenie osoby niepełnosprawnej odpłatna – 36 zł.

  9. Rezygnacja z usługi możliwa wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. W przypadku rezygnacji z zamówionego kursu przez osobę niepełnosprawną już po podstawieniu samochodu opłata wynosi 12 zł.


Zadanie dofinansowane z środków PFRON będących w dyspozycji Miasta Gdyni.